Прес-реліз>>>

Ua >Ru>

Головна
Квадрокоптер
Про інститут

Генеральний план

Проекти
Історія
Контакти
Директор
Прес-реліз

Прес-реліз

Що принесе Києву прийняття концепції нового генерального плану міста - думка провідних фахівців інституту "Київгенплан"

 
ХОЛОША АНАТОЛІЙ СТЕПАНОВИЧ
Начальник архітектурно-планувальної майстерні № 7 ДП "Інститут генерального плану м. Києва" АК "Київпроект"
лауреат державної премії України у галузі архітектури,
автор діючого генерального плану міста Києва
 

Зауваження до розділу

Один із найважливіших розділів Концепції стратегічного розвитку м.Києва - ландшафтно-рекреаційні території та озеленення міста практично відсутній і ще тільки має бути розроблений. Поки що бачимо короткий текст загальних декларацій на цю тему та креслення "Озеленені та рекреаційні території м.Києва", яке ніяк не відповідає викладеним намірам, а більше схоже на опорний план із розрізнено приведеними факторами цієї тематики.

В тім більше по-справжньому турбує цілий ряд положень по зеленій зоні міста, що зафіксовані як проектні рішення Концепції нового генерального плану м. Києва на 2025р. на основному кресленні рекомендованого варіанту.

До зазначеного відноситься практично вся територія Жукова острова із забудовою котеджами з намивом території та прокладанням транспортно-інженерної мережі і як наслідок повного знищення унікального природного ландшафту острова, забудова житлом охоронних зон Державного Музею народної архітектури та побуту України, що лишить музей одної із найважливіших складових його експозиції - оточуючого природного ландшафту, формування масштабних житлових утворень за рахунок лісопаркових територій в районі селища Биківня, окремі житлові утворення в районі Столичного шосе 24 та 26 км на території національного парку Голосіїв, району суцільної багатоповерхової житлової забудови в районі селища Коцюбинське та інших.

Як грубі містобудівні помилки сприймаються пропозиції по розміщенню житла на піщаних косах затоки Оболонь та Собаче гирло житлового масиву Оболонь, що гарантовано викличе обурення мешканців жилмасиву, які використовують ці території для відпочинку біля води, а також визначення зони громадської забудови площею понад 30 га на території загальноміського парку розваг і відпочинку Гідропарк і зумовить можливість зведення тут торговельних комплексів, готелів, офісів і тому подібного, при чому на законних підставах.

Наведені приклади говорять про те, що будь-які незаконні відводи земельних ділянок з нецільовим призначенням (чи намір їх здійснити у вигляді "згод" та листів-дозволів) на території зеленої зони м.Києва не повинні узаконюватись новим Генеральним планом м.Києва на 2025р., бо в противному разі він стає не документом направленим на розвиток м.Києва в інтересах всіх киян, а банальним бізнес планом вузького кола забудовників.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


© 2003-2016 Київгенплан. Всі права захищені.